دات نت نیوک
پنجشنبه، 2 اسفند 1397
Menu
داروخانه تخصصي دامپزشکي در خراسان جنوبي ايجاد شود
نوشته شده توسط: shadabi در 1395/03/12 12:05:26 ب.ظ
تعداد بازديدکنندگان: 2139
[AUTHOR]


رئيس نظام دامپزشکي خراسان جنوبي با اشاره به وجود دام زياد در خراسان جنوبي و همچنين نياز مبرم افغانستان گفت: لزوم ايجاد يک داروخانه تخصصي در بحث داروسازي در زمينه دامپزشکي با همکاري کشور دانمارک وجود دارد.

به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان نظام دامپزشکي جمهوري اسلامي ايران به نقل از خبرگزاري تسنيم ، رضا کميلي عصر امروز در نشست تخصصي توسعه روابط تجاري حوزه فناوري خراسان جنوبي با کشور دانمارک با اشاره به ساخت داروخانه دامپزشکي در بيرجند اظهار داشت: با توجه به وجود دام زياد در خراسان جنوبي و همچنين نياز مبرم افغانستان به اين امر مهم لزوم ايجاد يک داروخانه تخصصي در بحث داروسازي در زمينه دامپزشکي با همکاري کشور دانمارک وجود دارد.

وي افزود: همچنين با توجه به اينکه صنعت دامپروري در افغانستان رونق دارد اين داروخانه مي‌تواند نياز کشور افغانستان را تأمين کند و بازار نسبتا خوبي را به وجود آورد.

رئيس نظام دامپزشکي خراسان جنوبي بيان کرد: يکي ديگر از زمينه‌هايي که نياز کشور افغانستان است توليد يک اسپري آنتي بيوتيک براي دام‌ها است که بسيار خوب است که اين اقدام با تکنولوژي اروپايي انجام شود.

کميلي تصريح کرد: يکي ديگر از موارد مورد نياز توليد سموم آفات دامي است که مورد نياز کشور افغانستان است و تلاش کرديم با توجه به روابط و محدوديت‌هايي که در ورود داروي دامپزشکي وجود دارد اين مهم را انجام دهيم.

وي با اشاره به اينکه داروهاي دامپزشکي حق ورود به ايران را ندارند و فقط دارو‌هايي که مورد تأييد اتحاديه است بايد وارد شود، خاطرنشان کرد: به دنبال اين هستيم که اگر بشود زمينه ورود بعضي دارو‌ها را در اين خصوص به ايران فراهم کنيم.

معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشکي بيرجند نيز در اين جلسه يادآور شد: قدمت دانشگاه علوم پزشکي بسيار بالا است و پتانسيل‌هاي خوبي در اين دانشگاه وجود دارد و توان دانشگاه علوم پزشگي بيرجند در بحث مغز و اعصاب خوب است.

کبري ناصري اظهار داشت: فرصت ديگري که در بيرجند فراهم است عقد تفاهم نامه همکاري بيرجند با آستان قدس در خصوص کارخانه داروسازي در دست اقدام است.

وي خاطرنشان کرد: بيش از 50 درصد از داروهايي که در خراسان جنوبي استفاده مي‌شود از کشور دانمارک است و بيشتر صادرات در بحث دارو است.
print
نظر جدید ...
Sort by: