دات نت نیوک
چهارشنبه، 3 بهمن 1397
Menu
در نود و چهارمین سال تاسیس موسسه تحقیقات واکسن مطرح شد; در بخش آموزش و پژوهش دامپزشکی در شرایط سختی قرار داریم.
نوشته شده توسط: mdvetmed در 1397/10/19 01:04:18 ب.ظ
تعداد بازديدکنندگان: 61
[AUTHOR]


رییس نظام دامپزشکی کشور با بیان این که در حوزه تحقیق دامپزشکی در حد صفریم، گفت: رشته دامپزشکی برای برخی مراکز آموزشی به محلی برای درآمدزایی تبدیل شده است.

🔹به گزارش ایسنا، دکتر محمدرضا صفری در مراسم سالگرد نود و چهارمین سال تاسیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی، اظهار کرد: در حال حاضر در بخش آموزش و پژوهش دامپزشکی در شرایط سختی قرار داریم.

🔸وی ادامه داد: برخی مراکز آموزشی این رشته را به محلی برای درآمدزایی خود تبدیل کرده‌اند که این امر به شاکله این بخش آسیب وارد کرده است.

🔹دکتر صفری افزود: متاسفانه ما در حوزه تحقیق دامپزشکی در حد صفریم و هنوز نتوانسته‌ایم به الگوی ثابتی از سیر شیوع تا کنترل بیماری‌ای که بیش از ۱۰۰ سال است در کشور مشاهده می‌شود، دست یابیم.

🔸وی توضیح داد: ما برای توسعه بخش پژوهشی نیاز به ایجاد پژوهشکده‌های مختلفی داریم تا بتوانیم طرح‌های موثری را از طریق آنها به سرانجام برسانیم.

🔹رییس نظام دامپزشکی اظهار کرد: پژوهش در حوزه سلامت و تامین امنیت غذا در کوتاه‌مدت نتیجه خود را نشان نمی‌دهد؛ به همین دلیل اکثر دولت‌ها با این استدلال که گذرا هستند، سرمایه‌گذاری چندانی بر روی آن نمی‌کنند.

🔸صفری در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه در حال حاضر شاهد اعمال فشارهایی بر موسسه رازی هستیم، تاکید کرد: این موسسه تامین بخش زیادی از نیاز کشور به واکسن دام و طیور را به عهده دارد و با تولیدات خود از خروج میلیاردها دلار سرمایه از کشور جلوگیری می‌کند.

🔹وی توضیح داد: برای اینکه فشارهای بیرونی بر این موسسه تاثیرگذار نباشند، در مرحله اول پرسنل این مجموعه باید وحدت و همدلی خود را حفظ کنند و با بالابردن کیفیت تولیدات اجازه کم رنگ کردن نقش این موسسه را به کسی ندهند.

🔸رییس نظام دامپزشکی کشور گفت: مسئولان البرز هم باید با توجه به اینکه این موسسه یکی از مراکز مهم تحقیقاتی این استان است، دفاع تمام قدی از عملکرد آن داشته باشند و حمایت‌های لازم برای توسعه فعالیت‌های این مجموعه را فراهم کنند.
print
نظر جدید ...
Sort by: