دات نت نیوک
چهارشنبه، 3 بهمن 1397
Menu
بیانیه سازمان نظام دامپزشکی درخصوص موضوع یوزپلنگ آسیب دیده در سمنان
نوشته شده توسط: mdvetmed در 1397/06/03 02:27:43 ب.ظ
تعداد بازديدکنندگان: 225
[AUTHOR]


بسمه تعالی 

بحث‌های تخصصی دامپزشکی را فقط در جایگاه خود دنبال کنید

 اهمیت و جایـگاه ارزشمند حرفه دامپزشکـی باعث شده است رویدادهـا و تحولات مرتبط با این حرفـه از بازتاب گسترده‌ای در جامعه برخوردار باشد. به همین دلیل است که هر وقت و در هر جا که صحبت از حیات وحش و صیانت از حیوانات متنـوع موجود در آن مـی‌شود نگاه‌هـا و توجه‌هـا به سـوی دامپزشـکان و شاغـلان در حوزه دامپزشکـی معطـوف مـی‌شود. 

 در این میان حیوانات کمیاب همچون یوزپلنگ و پلنگ آسیایـی علاوه بر مطرح بودن به عنوان ذخایر ژنتیکی و مفاخر ملّی از اهمیت بین‌المللـی برخوردارند محسوب مـی‌شود. به همین لحاظ کاملاً بدیهـی است که مصدومیت یک توله یوزپلنگ در کنار جاده به یک سوژه مهم تبدیل و خبرهـای مربوط به سرنوشت این حیوان کمیاب با حساسیت خاصـی از سوی افکار عمومـی دنبال شود. 

این حساسیت‌هـای افکار عمومـی باعث شده است دامپزشکان و تمامی 37 هزار عضو سازمان نظام دامپزشکی و همچنین نهادهـای مرتبط با درمان حیوانات احساس مسئوولیت مضاعفـی را در قبال سرنوشت توله یوزپلنگ مصدوم بر دوش خود احساس کنند. لذا جا دارد از تمامـی دامپزشکان و شاغلان حرفه دامپزشکـی که در طول هفته‌هـای اخیر تمامـی تلاش خود را برای نجات جان یوزپلنگ مصدوم بکار گرفته‌اند تشکر و قدردانـی ‌شود. 

معهذا از آنجا که فرآیند درمان اینگونه حیوانات نکات فنی و حرفه‌ای خاص و بعضاً کاملاً تخصصـی را در بر مـی‌گیرد توقع مـی‌رود همکاران عزیز و کلیه دامپزشکان و نهادهـای محترم مرتبط با موضوع فوق بحث و تبادل نظرهـای علمـی و تخصصـی مرتبط با درمان توله پوزپلنگ مصدوم را در جایگاه ویژه خود و در قالب هم‌اندیشـی‌های علمـی دنبال نموده و از کشانده شدن دامنه‌ی بحث‌هـای تخصصـی به خارج از حریم‌ها و کرسی‌های علمی و تحقیقاتی پرهیز نمایند. 

سازمان نظام دامپزشکی که همواره صیانت از شئونات حرفه‌ای و ضوابط و مقررات و قوانین مرتبط با دامپزشکی را به عنوان یکی از ارکان فعالیت‌های خود در مد نظر داشته است جهت رعایت منزلت و جایگاه ارزشمند حرفه دامپزشکی موضوع فوق را به کمیته تخصصی حیات وحش و حفاظت از محیط زیست این سازمان جهت بررسی‌های علمی و تخصصی ارجاع داده است و انتظار می‌رود دامپزشکان و متخصصین محترم هرگونه نقطه نظرات علمی و تخصصی خود را جهت ارزیابی و اعلام نظر تخصصی به کمیته ارسال نماید. 

 سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران
print
نظر جدید ...
Sort by: