دات نت نیوک
پنجشنبه، 2 اسفند 1397
Menu
تشخیص آبستنی دام در حوزه وظایف دامپزشکان است؛ با افراد متخلف برخورد می کنیم
نوشته شده توسط: mdvetmed در 1397/05/23 11:58:10 ق.ظ
تعداد بازديدکنندگان: 277
[AUTHOR]


طی روزهای گذشته مکاتبه ای از سوی رییس شبکه دامپزشکی شهرستان نیشابور (اینجا)مبنی بر ممنوعیت دخالت مهندسین دامپرور در «تشخیص آبستنی» را انجام شد که با واکنش تند یکی از کارشناسان رسمی دادگستری شهرستان روبرو و منجر به صدور نامه ای در این خصوص شد.

خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی فاخته نیوز این موضوع را از رییس سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران جویا شد که دکتر محمدرضا صفری ضمن تبریک روز خبرنگار، در این باره به خبرنگار ما گفت: این موضوع جزء وظایف دامپزشکی است؛ چراکه این نوع تشخیص، مجموعه ای از فعالیت هاست که در حیطه علم دامپزشکی است و به صرف تشخیص دستگاه و تجهیزات نمی توان قضاوت کرد و مجموعه ای فرایندها و علم دامپزشکی است.

وی اعلام داشت: طی جلسه ای که در استان خراسان رضوی و با اعضای شورای استانی نظام دامپزشکی داشتم قرار شد از سوی استان گزارش دقیق تری ارائه شود.

صفری افزود: افرادی که در موضوع یادشده مداخله می کنند اگرعضو سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی باشند ما طی مکاتبه ای که با این نظام خواهیم داشت پی گیری می کنیم تا به جرم مداخله در امور دامپزشکی به هیات های بدوی سازمان یادشده معرفی شوند و اگر افراد غیرمجاز هستند از طریق مراجع قانونی دیگر پی گیری خواهیم کرد.
print
نظر جدید ...
Sort by: