دات نت نیوک
چهارشنبه، 3 بهمن 1397
Menu
اطلاعیه/ دو شعبه از شعب شورای حل اختلاف به منظور رسیدگی به دعاوی مربوط به حرفه دامپزشکی
نوشته شده توسط: mdvetmed در 1397/05/09 02:07:27 ب.ظ
تعداد بازديدکنندگان: 272
[AUTHOR]


بسمه تعالی

 

باتوجه به جایگاه والای حرفه دامپزشکی در حفظ و ارتقای سلامت جامعه و ایجاد امنیت غذایی و بهداشتی در کشور، افزایش تعداد فارغ التحصیلان این حرفه و نیز ارائه خدمات دامپزشکی در سطح جامعه سبب گردیده تا سطح تعامل ارائه دهندگان خدمات دامپزشکی و بهره برداران این حرفه رو به فزونی نهد به نحوی که چالش ها و اختلافات ناشی از چنین تعاملاتی سبب بروز دعاوی متعدد در حوزه های مختلف از جمله مطالبه خسارات و ... گردیده است.

 

بدیهی است به منظور حل و فصل چنین اختلافاتی تشکیل شعب تخصصی رسیدگی کننده در حوزه دامپزشکی نافع و راهگشاست.  هرچند پیش از این نیز هیئت‌های بدوی و عالی انتظامی عهده دار رسیدگی به تخلفات صنفی و حرفه ای شاغلان حرفه دامپزشکی بوده و هستند اما به عنوان مثال تعیین خسارات ناشی از تخلفات از صلاحیت هیئت های مذکور خارج و در صلاحیت مراجع قضائی است.

 

از این رو با تلاش و پی‌گیریپ‌های مستمر و بی شائبه ریاست محترم سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران و مساعدت ستاد شورای حل اختلاف شهر تهران، در آینده نزدیک دو شعبه از شعب شورای حل اختلاف به منظور رسیدگی به دعاوی مربوط به حرفه دامپزشکی اختصاص خواهد یافت که در محل ستاد مرکزی سازمان نظام دامپزشکی مستقر و آماده خدمت رسانی به اعضا و همکاران محترم خواهد بود.

 

سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران

 
print
نظر جدید ...
Sort by: