دات نت نیوک
دوشنبه، 21 آبان 1397
Menu
مازندران ساختار قوی در نظام دامپزشکی کشور دارد/ ضرورت بکارگیری مسئول فنی در واحدهای تولیدی
نوشته شده توسط: mdvetmed در 1397/04/17 11:21:30 ق.ظ
تعداد بازديدکنندگان: 132
[AUTHOR]
🔸دکتر صفری رئیس نظام دامپزشکی کشور با بیان اینکه مازندران از ساختار قوی نظام دامپزشکی در کشور برخوردار است بر ضرورت بکارگیری مسئول فنی در واحدهای تولیدی تاکید کرد.

🔹به گزارش خبرگزاری ایلنا از ساری، دکتر محمدرضا صفری امروز در آئین تودیع و معارفه رئیس شورای نظام دامپزشکی مازندران با اعلام اینکه ۳۷ هزار نفر عضو سازمان نظام دامپزشکی در کشور هستند، اظهار داشت: اعضای این سازمان در بخش خصوصی در گروه‌های مختلف خدماتی در حال تلاش برای انجام به وظایف محوله خود به شکل مناسب هستند.

🔸وی با اشاره به ظرفیت مردم در حوزه های مختلف بر برون سپاری امور به مردم تاکید کرد.

🔹رئیس نظام دامپزشکی کشور گفت: هدف اساسی که سازمان نظام دامپزشکی دنبال می‌کند ارتقای سلامت، امنیت غذایی و بهبود معیشت زندگی تولید کنندگان و مصرف کنندگان بوده و دامپزشکان با خطرات در مقابله با بیماری‌ها جان‌فشانی می‌کنند.

🔹دکتر صفری به ماده ۱۸ جهاد کشاورزی اشاره کرد و افزود: وظیفه این ماده پیگیری سیاست های ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی است نه سیاست گذاری و صدور پروانه.

🔸وی در پیشنهاد خود مطرح کرد: به جهت حجم فعالیت ها در حوزه کشاورزی و تسهیل امور، استان مازندران نیازمند داشتن یک کرسی در وزارت جهاد کشاورزی است.

🔹صفری با اعلام اینکه سازمان نظام دامپزشکی مجری سیاست های ابلاغی است،ادامه داد: به دلیل اینکه مازندران در تولید نقش مهم و اثر گذار دارد بنابراین حمایت از فعالان حوزه تولید امری لازم و ضروری است.

🔸وی با بیان اینکه تشکل های خصوصی را نمایندگان مردم دانست و عنوان کرد: چنانچه بخش کشاورزی و غیرکشاورزی ما در کنار هم قرار گرفته و فعالیت کنند دچار آسیب کمتری خواهیم شد.ضمن اینکه تشکل های کشاورزی می بایست میز و خانه مشترکی ایجاد کنند.

🔹رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور افزود: مازندران هم تولید شایسته دارد و قوتی ترین ساختارهای کشاورزی و تولید کشور را به خود اختصاص داده است  بنابراین  باید از ظرفیت های مختلف آن بهره گیری کرد.

🔸صفری درباره شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی نیز گفت: شورای گفتگو محل گفتگوی بخش خصوصی و دولت است و این شورا نباید به تریبون جدید برای دولت تبدیل شود و از دل آن باید تصمیمات مفید برای بخش تولید گرفته شود.

🔹وی اجازه صحبت ندادن به رئیس سازمان نظام دامپزشکی استان در شورای گفتگوی استان را کاری غیرشایسته اعلام کرد و افزود: بکارگیری مسئول فنی در واحدهای تولید یک قانون به شمار می رود و باید اجرا شود.

🔸به گزارش ایلنا در این مراسم از تلاش های شمسعلی هادیزاده معلم رئیس سابق نظام دامپزشکی تقدیر و دکتر رضایی به عنوان رئیس جدید نظام دامپزشکی معرفی شد.

🔹 ضمن اینکه با حکم رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور دکتر شمسعلی هادی‌زاده معلم  از ششم تیرماه به‌عنوان مدیرعامل صندوق تعاون و رفاه سازمان نظام دامپزشکی کشور منصوب شده است.

print
نظر جدید ...
Sort by: