دات نت نیوک
چهارشنبه، 3 بهمن 1397
Menu
در وزارت علوم حرکت موثری را در ساماندهی پذیرش رشته دامپزشکی نداریم/از انتقال آموزش دامپزشکی به وزارت بهداشت حمایت می کنیم
نوشته شده توسط: mdaryaee در 1397/02/23 02:56:25 ب.ظ
تعداد بازديدکنندگان: 240
[AUTHOR]


رییس سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران در مراسم معرفی رییس جدید شورای نظام دامپزشکی استان خراسان رضوی گفت: در وزارت علوم حرکت موثری را در ساماندهی پذیرش رشته دامپزشکی نداریم و لذا از انتقال آموزش دامپزشکی به وزارت بهداشت حمایت می کنیم.

به گزارش فاخته نیوز، دکتر محمدرضا صفری در این مراسم اظهار داشت: اعتقادم این است دامپزشکی را بخش خصوصی متحول می کند و لذا باید اهمیت خاصی به این بخش دامپزشکی داده شود.

وی خاطرنشان ساخت: سازمان ها همانند همه موجودات یک دوره حیات را تشکیل می دهند ما که در مقطعی از زمان در این سازمان قرار داریم باید درک درستی از شرایط سازمان داشته باشیم  و معتقدم ما هم اکنون در مرحله نزدیک به تکامل دامپزشکی و رشد سریع قرار داریم و شواهد این موضوع قابل درک است.

دکتر صفری اعلام داشت: با توجه به جایگاه دامپزشکی در جامعه امروز، عنوان سربازان گمنام را دیگر به کار نبریم چراکه گمنام نیستیم بلکه سربازان خوشنام سلامت هستیم.

 وی گفت: مشکلات و گرفتاری های مختلف بخش خصوصی دامپزشکی ناشی از رشد و شکوفایی است و باید ببینیم مدیریت این دوره گذار را چگونه انجام دهیم و لازمه این موضوع شناخت صحیح شرایط است‌.

وی یادآور شد ما اقتصاد سلامت محور و سلامت اقتصاد محور را مد نظر قرار داریم و نمی توانیم بی توجه به اقتصاد و سلامت کار کنیم و باید شناخت صحیح داشته باشیم و همواره همگرایی و وحدت داشته باشیم البته نگفته نماند در وحدت لنگ می زنیم.

رییس سازمان نظام دامپزشکی ج.ا.ا اظهار داشت: در تمام تریبون ها از جایگاه سازمان دامپزشکی دفاع می کنیم و اعتقاد داریم نباید جایگاه حاکمیت دامپزشکی تضعیف شود و خوشبختانه با سازمان دامپزشکی کشور همکاری های خوب و امید بخشی داریم.

وی گفت: در حوزه ساماندهی آموزش کارهای بزرگی انجام شده است به عنوان نمونه، ماده ۲۱ از جمله این موارد است و سه سال هست وزارت علوم لیستی را دریافت می کند از وزارت جهادکشاورزی برای نحوه جذب دانشجویان دامپزشکی و این مورد توسط نظام دامپزشکی در حال ساماندهی است و در ادامه این مورد بایستی عنوان کنم در سال گذشته ۵ دانشکده دامپزشکی دانشگاه آزاد با پی گیری ما فعال نشد و در دانشگاه تهران نیز ۷ گرایش برای ادامه تحصیل دکترای عمومی ایجاد شد.

وی در ادامه گزارش برخی از اقدامات سازمان متبوع خود عنوان داشت:  برای اولین بار موافقت شخص وزیر دفاع را برای همایش دامپزشکی نظامی اخذ کردیم و چندین واحد دامپزشکی نوین را به دانشکده دامپزشکی تهران به همراه اساتید معرفی کردیم.

صفری یادآور شد: در حال حاضر ۳۷ هزار عضو داریم و قطعا منشا اثر خواهیم بود و تصریح می کنم قدرت حرفه دامپزشکی در اقتصاد و سلامت بسیار گسترده است و از این ظرفیت برای توسعه حرفه و رشد و تعالی جامعه استفاده می کنیم.

صفری افزود: اولویت نخست ما برای مسئولیت نظام در استان ها با بخش خصوصی است  و خاطرنشان ساخت: در این دوران گذار نظام دامپزشکی می تواند تحول آفرین باشد.

وی گفت: با توجه به پتانسیل های خوبی که در دامپزشکی استان سراغ دارم و نیز همکاری نزدیک نظام و اداره کل در این استان، استان خراسان رضوی می تواند محور و الگوی این تحول باشد.

 
print
نظر جدید ...
Sort by: