دات نت نیوک
چهارشنبه، 25 مهر 1397
Menu
رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور: ضرورت رشد الگوهای بهداشتی دام و طیور
نوشته شده توسط: mdvetmed در 1397/02/15 12:51:31 ب.ظ
تعداد بازديدکنندگان: 215
[AUTHOR]


رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور گفت: 37 هزار نفر عضو سازمان نظام دامپزشکی کشور بوده تا توسط پرسنل و اعضای این سازمان ارتقای سلامت، امنیت غذایی و بهبود معیشت زندگی تولیدکنندگان و مصرف کنندگان دنبال شود.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، محمدرضا صفری ظهر امروز در دیدار با رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل اظهار کرد: تعداد 37 هزار نفر عضو سازمان نظام دامپزشکی کشور بوده و اعضای این سازمان در بخش خصوصی در گروه‌های مختلف خدماتی در حال تلاش برای انجام به وظایف محوله خود به شکل مناسب هستند.

 

وی افزود: گروه اول سازمان نظام دامپزشکی در بخش خصوصی «کلینسین‌ها» هستند که  5 هزار و 500 نفر را در بر می گیرند و  پروانه اشتغال از این سازمان را داشته و مشغول فعالیت هستند.

 

رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور ادامه داد: گروه دوم سازمان نظام دامپزشکی در بخش خصوصی را داروخانه‌های دامپزشکی تشکیل می‌دهد و در این راستا یک هزار و 800 واحد داروخانه  تحت نظارت سازمان نظام دامپزشکی کشور قرار گرفته و 300 واحد آزمایشگاهی نیز تحت نظارت این سازمان هستند.

 

صفری به گروه‌های واکسیناسون و تعداد 7 هزار و 500 مسئول فنی و بهداشتی در مراکز تولیدی و کشتارگاه‌ها فعالیت می‌کنند اشاره کرد و توضیح داد: شعار امسال این سازمان "نقش دامپزشکی در توسعه پایدار نامگذاری شده" و هدف از آن تأمین امنیت ، معیشت و سلامت غذاست.

 

وی گفت: در حال حاضر سه سازمان مطرح و بین‌المللی موسوم به سازمان خوار و بار کشاورزی ، سازمان جهانی بهداشت دام و سازمان جهانی بهداشت انسانی به سمت و سوی شعار واحد "یک جهان یک سلامت" حرکت می‌کنند و اهداف آن‌ها نیز در گسترده جهانی تامین غذای مورد نیاز مردم جهان به صورت بهداشتی است.

 

رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور  بیان کرد:سلامت انسان، گیاه و دام کاملا ً وابسته به هم و مکمل یکدیگر بوده به عبارت دیگر اگر بخواهیم جامعه‌ای از لحاظ تغذیه‌ای بهداشتی و سالم داشته باشیم می‌بایست در گستره دام و انسان و گیاه شاهد رشد الگوهای بهداشتی باشیم.

 

صفری تأکید کرد: هدف اساسی که سازمان نظام دامپزشکی دنبال می‌کند ارتقای سلامت، امنیت غذایی و بهبود معیشت زندگی تولید کنندگان و مصرف کنندگان بوده و دامپزشکان با خطرات در مقابله با بیماری‌ها جان‌فشانی می‌کنند.
print
نظر جدید ...
Sort by: