انتشار : 1397/11/20 بازدید : 1841

دیدار اعضای هیئت رئیسه نظام دامپزشکی کردستان با نماینده و عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی

در این دیدار یک ساعت و نیمه اعضای شورای نظام دامپزشکی کردستان به بیان مسائل و مشکلات موجود در حوزه دامپزشکی کشور و به‌ویژه در استان کردستان پرداختند.

به گزارش روابط عمومی نظام دامپزشکی استان کردستان، اعضای شورای نظام دامپزشکی استان کردستان با دکتر سیّد مهدی فرشادان نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی و عضو فراکسیون اشتغال و عضو کمیسیون تلفیق بودجه در محل دفتر ارتباطات مردمی ایشان دیدار و گفتگو کردند.

🔸در این دیدار یک ساعت و نیمه اعضای شورای نظام دامپزشکی کردستان به بیان مسائل و مشکلات موجود در حوزه دامپزشکی کشور و به‌ویژه در استان کردستان پرداختند.

🔹سرکار خانم دکتر مظفری رییس نظام دامپزشکی استان ضمن تشریح نقش و جایگاه نظام دامپزشکی و شرح وظایف آن به  میزان کم تعرفه‌ها و دستمزد شاغلان حرفه دامپزشکی اشاره و خواستار پیگیری موضوع اخذ مالیات معقول از همکاران  و عدم الزام نصب كارتخوان توسط مراکز بخش خصوصی دامپزشکی به دلیل شرایط خاص صنف  شد.

🔸در ادامه دکتر عابد نمدی با اشاره به اینکه دامپزشکان در خط مقدم مواجهه با بیش از ۸۰۰ نوع بیماری مشترک قرار دارند، بر اهمیت جایگاه مسئولین فنی و ناظرین بهداشتی و استقلال مالی آنان از کارفرمایان تاکید و میزان کم تعرفه‌ها و کافی نبودن نرخ افزایش سالانه آن را از معضلات دامپزشکی برشمرد.

🔹 وی اظهار داشت: آموزش دامپزشکی به دلیل قرابت با رشته های زیر شاخه پزشکی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی قرار گیرد. 

🔹دکتر نمدی همچنین خواستار مساعدت نماینده محترم مجلس در فراهم کردن و تسهیل خرید یک ساختمان مجزا برای نظام استان شد.

🔸در ادامه سرکار خانم مهندس گلمحمدی با اشاره به اینکه ناظرین شرعی طبق قانون حقوق خود را از عوارض تولید دریافت میکنند پیشنهاد داد؛ حقوق مسئولین فنی نیز از عوارض تولید یا منابع نظام سلامت پرداخت شود.

🔹وی همچنین درخواست فراهم کردن تسهیلات و وام‌های با سود پایین برای همکاران عضو نظام دامپزشکی را مطرح نمود.

🔹دکتر پویا علی محمدزاده نیز در این دیدار به تفصیل به بحث پذیرش بی رویه دانشجو دامپزشکی و عدم رعایت ماده ۲۱ قانون افزایش بهره وری کشاورزی پرداخت.

🔸وی با اشاره به نامه جامعه دامپزشکی کشور در اعتراض به پذیرش بی رویه با ۱۲۷۵ امضا در تاریخ ۹۷/۸/۱۹ که به دبیرخانه مجلس تحویل داده شد خواستار پیگیری نتیجه نامه از دکتر فرشادان نماینده محترم مردم کردستان در مجلس شد.

🔹پس از استماع موارد مطروحه توسط اعضای شورای نظام دامپزشکی استان آقای دکتر سید مهدی فرشادان بر حمایت و تلاش خود از مجموعه نظام دامپزشکی تاکید کرد.

🔸وی اظهار داشت: با توجه به نزدیکی رشته پزشکی و دامپزشکی و بحث بیماری‌های مشترک اگر دامپزشکی قوی تر کار کند مشکلات حوزه پزشکی نیز کمتر خواهد بود.

🔹دکتر فرشادان خاطر نشان کرد؛ کمک به جامعه دامپزشکی کمک به تمام اقشار جامعه است. و اعلام کرد که دامپزشکان وظیفه بسیار سنگینی بر دوش دارند و برای فعالان این عرصه ارزوی موفقیت نمود.

🔹وی همچنین اعلام کرد: مخالفتهاي زيادي با نصب دستگاه کارتخوان به مجلس شوراي اسلامي ارسال شده است و ایشان تلاش خواهند نمود تا اشكالات نصب دستگاه کارتخوان و مالیات دريافتي از جامعه دامپزشكي را به صحن علنی مجلس و کمیسیون تلفیق بودجه منعكس نماید.

🔸 وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: خیلی منطقی است که مسئول فنی نباید حقوق خود را از کارفرما دریافت کند تا امنیت شغلی واقعی آنها تضمین شود.
در شرایط حال حاضر کشور به نظرم امکان عملی کردن تعیین عوارض بهداشتی بر تولید وجود ندارد. و بهره مندی از منابع نظام سلامت نیز بسیار سخت است.
باید یک طرح جامع و فکر شده ارائه شود که امکان عملیاتی شدن داشته باشد.

🔸دکتر فرشادان وعده پیگیری نتیجه نامه جامعه دامپزشکی در رابطه با پذیرش بی رویه دانشجوی دامپزشکی را نیز داد و در رابطه با بحث تهیه یک ساختمان يا زمين جهت ساخت ساختمان نظام دامپزشكي پيشنهاداتي ارائه داد.

🔹وی همچنین در رابطه با اعطای تسهیلات به اعضا و همکاران، پیشنهاد بهره‌مندی از تسهیلات ایجاد اشتغال پایدار روستایی و صندوق کارافرینی امید را مطرح کرد.

🔹در پایان اعضای شورا از دکتر سیّد مهدی فرشادان بابت فراهم کردن مقدمات دیدار و استماع دغدغه‌ها و مشکلات نظام دامپزشکی استان تشکر و قدردانی نمودند.