انتشار : 1397/11/08 بازدید : 1518

رییس سازمان نظام دامپزشکی: آموزش دامپزشکی تحت هجمه است؛ فکر می کنند اینجا محل کاسبی است.

ما اصرار داریم سکوت نکنیم و از هر ابزاری برای انتقال و انعکاس موضوع بحران آموزش دامپزشکی در کشور استفاده می کنیم و تاکید می کنم که دانشگاه هایی که در این مسیر هستند بیش از همه آسیب می بینند.

فاخته نیوز- رییس سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران در مراسم معارفه اعضای چهارمین دوره شورای استانی نظام دامپزشکی استان خراسان رضوی در مشهد اظهار داشت: آموزش دامپزشکی تحت هجمه است و برای دیگران که بیرون از خانواده دامپزشکی هستند فکر می کنند اینجا جای کاسبی هست و در مراکز آموزشی به دنبال این هدف هستند.

🔸دکتر محمدرضا صفری افزود: ما اصرار داریم سکوت نکنیم و از هر ابزاری برای انتقال و انعکاس موضوع بحران آموزش دامپزشکی در کشور استفاده می کنیم و تاکید می کنم که دانشگاه هایی که در این مسیر هستند بیش از همه آسیب می بینند.

🔹وی یادآور شد خوشبختانه تایید فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر بر عهده ما گذاشته شده و ما نیز ساختار ها را نوشته و پیاده سازی می کنیم و دوره چهارم بایستی به این موضوع بپردازد.

🔸وی افزود: نگاه به آرمان های انقلاب نشان می دهد که هدف انقلاب اداره کشور به دست مردم بود و هر جایی که مردم آمدند بهترین دستاوردها نیز کسب شد و نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران تبلور این هدف انقلاب است که امسال ۲۱ ساله شد و هم اکنون خدمات متنوع شده بایستی بیش از پیش این وظایف را به صاحبان اصلی آن بسپاریم.

🔹صفری عنوان داشت: انتخابات نظام دامپزشکی خوب برگزار شد و لازم به ذکر است که در این انتخابات میزان مشارکت ۵۵٫۴ درصد بود که در هیچ ساختار مشابه ما وجود نداشته است.
 
🔸وی گفت: ترکیب این دوره از ۲۴۸ نفر ۷۱ درصد عضو بخش خصوصی هستند و تنوع فعالیت ها در شورا های استانی شاهد هستیم و جالب اینکه ۷۰ درصد اعضا در هیچ دوره از سه دوره قبل حضور نداشتند و این نشان از تحرک و پویایی جدید هست.
صفری عنوان داشت: دوره سوم تلاش ما این بود که سازماندهی جدید را در استان ها شاهد باشیم و دوره چهارم دوره تلاش و حرکت چندین برابر هست و امیدوارم ساختار تشکیلاتی نظام استان ها را در دوره چهارم، نهایی و ابلاغ کنیم.

🔹رییس سازمان نظام دامپزشکی گفت: در مجموعه نظام کشور حدود ۸۰ نفر حقوق بگیر هستند و ۳۸ هزار عضو داریم و قدرت ما اعضای ما هستند.

🔸وی اعلام داشت: تاکید من در استان خراسان رضوی در انجام امور نظام دامپزشکی بیشتر از سایر استان هاست؛ چرا که حضور حضرت ثامن الحجج علیه السلام به ما اعتماد به نفس می دهد و تعداد بالای اعضا در این استان نقطه قوت است و لذا معتقدم خراسان رضوی در اجرای آیین نامه نظارت بهداشتی باید پیشرو باشیم.
وی افزود: همکاران ما در واحدهای تولیدی دچار شرایط سختی هستند و آن به دلیل این است که اولا ما نتوانستم به وظایف خود به طور صحیح عمل کنیم و دوم اینکه سلامت اولویت اول کشور و حمایت از اولویت سلامت فقط در حد حرف باقی مانده است.

🔹در پایان این مراسم، احکام اعضای دوره چهارم شورای استانی نظام دامپزشکی خراسان رضوی به اعضا اهدا شد.