انتشار : 1401/03/23 بازدید : 395

سازمان نظام دامپزشکی در حساسترین برهه از زمان شکل‌گیری خود با تهدید هویتی از سوی نهادهای دولتی مواجه شده است

نشست سراسری روسای نظام دامپزشکی استان‌های کشور امروز با حضور رییس، معاونین، مدیران و روسای نظام دامپزشکی استان‌ها در محل سالن جلسات سازمان نظام دامپزشکی برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان نظام دامپزشکی در این نشست مباحثی از جمله بررسی آخرین وضعیت ماده ۲ قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی، ماده ۵ قانون نظام جامع دامپروری کشور، مبحث استقلال سازمان نظام دامپزشکی و چگونگی مقابله با دخالت‌های غیر قانونی دستگاه‌های دولتی و سایر امور جاری سازمان مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش در این نشست روسای نظام دامپزشکی استان‌ها مطالبی پیرامون فشارهای غیرمتعارف و غیر قانونی دستگاه دولتی در زمینه انجام وظایف قانونی نظام دامپزشکی و استفاده از اهرم فشار بر خانواده آنان به منظور پیشبرد اهداف خود مطرح نموده و ضمن تقبیح و محکوم نمودن این گونه اعمال غیر اخلاقی، خواستار پیگیری فوری آن از مبادی حقوقی شدند.

رؤسای نظام دامپزشکی استانها تهدید ماهیتی سازمان نظام دامپزشکی و سلب بنیان و اساس مردم نهاد این سازمان را بزرگترین تهدید برای نظام دامپزشکی در طول ۲۵ سال عمر آن تا  امروز دانسته و بی‌توجهی به قانون تأسیس این سازمان و آیین نامه‌های مربوطه توسط نماینده‌های دستگاه‌های دولتی را مورد سرزنش و غیر قابل پذیرش خواندند.

آنان مؤکدا خواستار اصلاح قانون تأسیس سازمان نظام دامپزشکی و کاهش نمایندگان دستگاه‌های دولتی در شورای مرکزی آن شدند.

رؤسای نظام دامپزشکی استانها در ادامه خواستار ایستادگی جدی در مقابل بدعت خطرناک و تاریخی دخالت در تغییر رئیس سازمان نظام دامپزشکی شده و تأکید نمودند هر گونه تصمیم گیری در مورد آینده سازمان نظام دامپزشکی باید در درون شورای مرکزی این سازمان انجام و اتخاذ تصمیمات در گردهمایی‌های غیر قانونی بیرون از شورای مرکزی در هر کجا و توسط هر شخص و یا نهاد دیگر را  فاقد وجاهت قانونی دانستند.

رؤسای نظام دامپزشکی استان‌ها در پایان بار دیگر ضمن قدردانی، حمایت و دفاع از اقدام شایسته و شجاعانه اعضای منتخب شورای مرکزی در صیانت از جایگاه سازمان نظام دامپزشکی بر حفظ استقلال این سازمان تأکید نموده و خواستار پاسخگویی روشن آن دسته از اعضای شورای مرکزی که به آرای موکلین خود و نیز قانون سازمان نظام دامپزشکی پایبند نبوده و در نشست غیر قانونی برگزار شده در سازمان دامپزشکی کشور شرکت کردند در جلسه آتی مجمع عمومی این سازمان شدند./ انتهای خبر