انتشار : 1400/10/04 بازدید : 593

بیانیه نظام دامپزشکی استان تهران در پی انتشار کلیپ توهین‌آمیز منتسب به یکی از کلینیک‌های دامپزشکی تهران در فضای مجازی

سازمان نظام دامپزشکی استان تهران ضمن تقبیح فعل مذکور در اقدامی فوری نسبت به شناسایی فرد خاطی اقدام نموده و با سازندگان کلیپ که موجبات هتک حرمت جامعه شده‌اند برخورد خواهد نمود

در پی انتشار کلیپی منتسب به یکی از کلینیک‌های دامپزشکی تهران در فضای مجازی که در آن به حجاب توهین شده بود، نظام دامپزشکی استان تهران بیانیه‌ای صادر نمود.

به گزارش روابط عمومی نظام دامپزشکی استان تهران، متن این بیانیه به شرح زیر است:

به نام خدا

متاسفانه اخیرا در فضای مجازی کلیپی منتسب به یکی از کلینیک‌های دامپزشکی شهرستان تهران و احتمالا با هدف تخریب فعالیت‌های بهداشتی درمانی مراکز دامپزشکی منتشر شده است. ساخت و انتشار سهوی یا عمدی کلیپ‌هایی از این نوع قطعا باعث مکدر شدن اذهان عمومی و بانوان متدین و محجبه کشور و جامعه دامپزشکی را فراهم می‌آورد. سازمان نظام دامپزشکی استان تهران ضمن تقبیح فعل مذکور در اقدامی فوری نسبت به شناسایی فرد خاطی اقدام نموده و با سازندگان کلیپ که موجبات هتک حرمت جامعه شده‌اند برخورد خواهد نمود.

در قانون سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران و آئین‌نامه اجرایی رسیدگی به تخلفات صنفی و حرفه‌ای شاغلان حرفه دامپزشکی از طریق هیات بدوی انتظامی دامپزشکی نوع و میزان مجازات برای کسانی که شئونات شغلی، حرفه‌ای و مقدسات مذهبی جامعه را رعایت نکنند، مشخص گردیده است.

دامپزشکان سربازان بی‌ادعا و آماده به خدمت به روستائیان، عشایر و دامداران در اقصی نقاط کشور هستند و اینگونه برخوردهای نادرست و ناروا توسط برخی از افراد موجب خدشه‌دار شدن خدمات و جایگاه دامپزشکان در کشور می‌شود.

مطابق بند 1 و 5 ماده 3 آئین‌نامه اجرایی، عدم رعایت موازین شرعی و شئونات شغلی که موجب هتک حرمت جامعه می‌شود، تخلف محسوب گردیده و مجازات محرومیت از اشتغال به حرفه دامپزشکی حداقل از سه ماه تا محرومیت دائم را در محل ارتکاب تخلف به همراه دارد.

جهت اطمینان خاطر همکاران دامپزشک و هموطنان گرامی با توجه به اهمیت موضوع و تخریب صورت گرفته از فعالیت‌های گمنام بهداشتی دامپزشکان در جامعه، با توجه به تخریبی که نسبت به حرفه دامپزشکی و شئونات دامپزشکی کشور ایجاد شده و موجب تضعیف حرفه دامپزشکی در نگاه جامعه شده است، هیات بدوی انتظامی شورای نظام دامپزشکی استان تهران در کوتاه‌ترین زمان ممکن در روز جاری اقدام به تشکیل جلسه هیات بدوی انتظامی نموده و پس از طی روند قانونی جهت اطمینان خاطر هموطنان گرامی متعاقبا رای صادره به اطلاع عموم خواهد رسید.

 

روابط عمومی نظام دامپزشکی استان تهران