انتشار : 1400/07/12 بازدید : 257

جناب آقای رئیس‌جمهور به دامپزشکی توجه کافی نمائید

نماینده مردم سراب در مجلس با یادآوری روز ملی دامپزشکی و ضرورت تشکیل شورای هماهنگی دامپزشکان، گفت: عضویت دامپزشکان باید در شورای عالی سلامت، شورای عالی آب و شورای عالی محیط زیست پیگیری شود.

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی در ادامه روز 14 مهر ماه روز ملی دامپزشکی در کشور ایران را به تمامی فعالان عرصه دامپزشکی تبریک گفت و اظهار کرد: هر سال در این روز به پیشنهاد استاد ممتاز دانشمند رشته دامپزشکی آقای دکتر حسن تاج بخش و با تلاش‌های استاد ممتاز و دانشمند ماندگار دامپزشکی آقای دکتر تقی تقی‌پور بازرگانی به نام روز ملی دامپزشکی در ایران نامگذاری شد، به عنوان مدرس تخصصی این رشته در ربع قرن گذشته افتخار می‌کنم که شاگردی این دو استان دانشگاه تهران را داشتم.

شورای همانگی دامپزشکی باید تشکیل شود/ لزوم عضویت دامپزشکان در شورای عالی سلامت، آب و محیط زیست

این نماینده مردم در مجلس یازدهم خطاب به رئیس جمهور، گفت: از حضرتعالی می‌خواهم به رشته دامپزشکی و فارغ التحصیلان این رشته توجه کافی داشته باشید. از نمایندگان نیز درخواست می‌کنم دامپزشکان به عنوان عضو اصلی شورای عالی سلامت، شورای عالی آب و شورای عالی محیط زیست قرار گیرند، ضرورت تشکیل شورای همانگی دامپزشکی و طرح ارتقاء دامپزشکی در کشور وجود دارد و بسیاری از فارغ‌التحصیلان دامپزشکی یا شغل مناسبی ندارند یا درآمد آنها کفاف زندگییشان را نمی‌دهد. دامپزشکان به عنوان پیشتازان مبارزه با بیماری‌ها حتی در خصوص تولید واکسن و بیماری کرونا در کشور هستند./