انتشار : 1399/07/27 بازدید : 1080

سطح علمی مجموعه دامپزشکی برای جامعه بشری بسیار موثر و مفید است

استاندار فارس در دیدار با رئیس نظام دامپزشکی و مدیرکل دامپزشکی استان: سطح علمی مجموعه دامپزشکی برای جامعه بشری بسیار موثر و مفید است

به گزارش روابط عمومی نظام دامپزشکی استان فارس ، عنایت الله رحیمی در دیدار با رئیس نظام دامپزشکی با بیان این که دامپزشکان جزء عالم ترین افراد در حوزه تخصصی خود هستند، اظهار کرد: دامپزشکان هم به صورت علمی و هم به صورت تجربی به کسب دانش می پردازند.
 
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با تاکید بر این که مجموعه دامپزشکی به میزان تلاش ها و تاثیراتش در سلامت جامعه، شناخته نشده و خیلی ها با تلاش ها و زحماتشان آشنایی ندارند ، گفت: بایستی در رسانه ها و صدا و سیما مباحث لازم برای تبیین این موضوع مطرح شود تا مردم در خصوص تاثیرات دامپزشکی آگاهی بیشتری به دست بیاورند.
 
استاندار فارس ادامه داد: باید از تهدید شیوع کرونا فرصت ایجاد کنیم و با توسعه دسترسی مردم به شبکه های اجتماعی و اینترنت، ارائه خدمات دامپزشکی به صورت الکترونیک و مجازی صورت گیرد.
 
رحیمی با تاکید بر اهمیت خدمات دامپزشکان در واحدهای تولیدی، تصریح کرد: باید احساس نیاز به حضور دامپزشکان در واحدهای تولیدی تقویت شود تا ارزش کار آنان درک و هزینه های آنان جبران شود.
 
در این دیدار احمدرضا تابع بردبار رئیس نظام دامپزشکی استان فارس ضمن ارائه گزارشی از اقدامات و فعالیت های این سازمان گفت: اجرای ماده 18 و 19 آئین نامه نظارت بهداشتی دامپزشکی مصوب مجلس شورای اسلامی از سال 1388 تا کنون مقفول مانده است که با اجرایی شدن آن ، وابستگی مالی بین مسئولین فنی بهداشتی دامپزشکی و کارفرمایان در واحدهای تولیدی و تبدیلی صنایع وابسته به دام قطع و موجب ارتقاء سطح نظارت بر کیفیت و ارائه خدمات خواهد شد.

تابع بردبار با تاکید بر اینکه "خط قرمز دامپزشکی سلامت مردم می باشد" اضافه کرد : دامپزشکان دیده بانان عرصه بهداشت و سلامت جامعه هستند و این مهم بر هیچ کس پوشیده نیست. ایشان خواستار توجه جدی و بیش از پیش مسئولین به این حرفه و خدمات ارزنده آنها شد.

رئیس نظام دامپزشکی فارس ادامه داد : با توجه به واگذاری امور دولت به بخش خصوصی ، در سنوات گذشته ماده 5 قانون نظام جامع دامپروری کشور (صدور پروانه های بهداشتی اماکن دامی) و ماده 2 قانون افزایش بهره وری در بخش کشاورزی (صدور پروانه های مشاغل دامپزشکی) به این سازمان واگذار شده که جهت اجرای این امور حداقل نیاز مبرم به نیروی انسانی و مکان مناسب، متناسب با ظرفیت مراجعه و پذیرش متقاضیان می باشد.