انتشار : 1399/03/21 بازدید : 296

پنجمین دوره انتخابات شورای مرکزی نظام دامپزشکی فردا برگزار می‌شود

۳۷ کاندیدای حضور در پنجمین دوره شورای مرکزی سازمان نظام دامپزشکی برای کسب ۹ کرسی انتخابی این شورا به رقابت خواهند پرداخت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان نظام دامپزشکی، پنجمین دوره انتخابات شورای مرکزی سازمان نظام دامپزشکی فردا پنج شنبه ۲۲ خردادماه در دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران برگزار و ۵۹ عضو مجمع عمومی نمایندگان از بین ۳۷ کاندیدا ۹ نفر را به عنوان عضو انتخابی شورای مرکزی انتخاب خواهند کرد.

🔹شورای مرکزی سازمان نظام دامپزشکی به عنوان بالاترین رکن تصمیم‌گیری این سازمان متشکل از ۱۷ عضو است که از این میان ۹ نفر با رای نمایندگان مجمع و ۸ نفر دیگر به عنوان عضو انتصابی و نماینده دستگاه ها و ارگانهای مرتبط با حوزه دامپزشکی کشور هستند.

🔸رئیس سازمان دامپزشکی کشور، رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، دو نفر دامپزشک به عنوان نماینده وزیر جهاد کشاورزی، یک نفر دامپزشک به عنوان نماینده وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، یک نفر دامپزشک به عنوان نماینده وزیر علوم تحقیقات و فناوری، یک نفر دامپزشک به عنوان نماینده وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و یک نفر دامپزشک به عنوان نماینده سازمان حفاظت محیط زیست ۸ عضو انتصابی شورای مرکزی سازمان نظام دامپزشکی هستند. 

🔹شایان ذکر است پیشتر دکتر محمدرضا صفری به عنوان نخستین نماینده وزیر جهادکشاورزی در شورای مرکزی سازمان نظام دامپزشکی معرفی شده است و بقیه اعضای انتصابی نیز پس از انتخابات و مشخص شدن ۹ عضو انتخابی از سوی دستگاههای متبوع خود معرفی خواهند شد.

🔸گفتنی است؛ تهیه و تصویب دستورالعملهای مربوط به مقررات اداری، مالی، تشکیلاتی، اجرایی و سایر دستورالعملهای مورد نیاز، اصلاح یا تغییر قانون سازمان از طریق وزیر جهاد کشاورزی، نظارت بر کار شوراهای استانی، تهیه و تصویب آئین‌نامه تشکیل کمیته‌های تخصصی دامپزشکی و سایر رده‌های حرفه دامپزشکی، همکاری با مراکز تحقیقاتی، علمی و آموزشی و ارائه مشورتهای لازم در زمینه تهیه مواد درسی و محتوای آموزش دامپزشکی در سطوح مختلف و اتخاذ تصمیم در مورد چگونگی همکاری با دستگاههای اجرائی در زمینه مسائل صنفی و حرفه‌ای از جمله وظایف شورای مرکزی سازمان نظام دامپزشکی است.