انتشار : 1398/09/26 بازدید : 1397

دیدار رییس سازمان نظام دامپزشکی با معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی

رییس سازمان نظام دامپزشکی کشور در سفر به استان آذربایجان غربی با معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار این استان دیدار و گفت و گو کرد.

🔸به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی، بهنام شهدی در دیدار با رییس سازمان نظام دامپزشکی کشور که در محل استانداری ترتیب یافت، با اشاره به اینکه بخش قابل توجه اقتصاد استان، مربوط به حوزه کشاورزی است به بیان پتانسیل ها و ظرفیت های این بخش پرداخت و گفت: استان آذربایجان غربی در بسیاری از تولیدات حوزه کشاورزی و دامداری در رتبه های برتر کشور قرار دارد.

🔹وی با اشاره به تشکیل زنجیره ارزش طیور در استان و همچنین برنامه ریزی برای تکمیل زنجیره ارزش عسل و لبنیات در استان بر حضور فارغ التحصیلان دامپزشکی در تامین سلامت محصولات این دو زنجیره ارزش تاکید کرد.

🔸شهدی فارغ التصیلان بخش دامپزشکی استان را از جمله مهمترین ظرفیت های بخش دامپروری استان عنوان کرد و گفت: استان آماده است با پرداخت تسهیلات بانکی مورد نیاز دامپزشکان استان، تجهیزات مورد نیاز آنان در حوزه خدمات ، بازرگانی و تولید را تامین کند.

🔹وی از ورود فعالان و فارغ التحصیلان بخش کشاورزی و دامپزشکی استان به حوزه تولید استقبال کرد و گفت:  با وجود محودیت های مالی، بانک های عامل استان تسهیلات مورد نیاز این بخش را فراهم می کنند.

🔸 در این دیدار رییس نظام دامپزشکی کشور نیز گفت: امروز سازمان نظام دامپزشکی در جایگاهی است که توانمندی‌های بزرگ قانونی و مهمی در سطح کلان تصمیم‌ گیری‌ها دارد و تلاش می کند از فارغ التحصیلان این بخش در خدمت رسانی بهتر به بهره برداران بخش کشاورزی و دامپروری استفاده کند.

🔹دکتر محمدرضا صفری یادآورشد: در حال حاضر حدود40  هزار نفر با مدرک دکترای تخصصی و تکنسین دامپزشکی در نظام دامپزشکی کشور عضویت دارند که 2500 نفر از این افراد عضو سازمان دامپزشکی استان آذربایجان غربی هستند