انتشار : 1398/07/21 بازدید : 1477

سازمان نظام دامپزشکی در توسعه اقتصادی نقش‌آفرین است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: سازمان نظام دامپزشکی می‌تواند در توسعه اقتصاد استان نقش آفرینی کند چراکه کردستان با برخورداری از ظرفیت‌های ویژه نیازمند گفت‌وگوی تخصصی برای بالفعل‌کردن پتانسیل‌های موجود است.

«حسین فیروزی» شامگاه امروز در مراسم روز ملی دامپزشکی که در تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزار شد، اظهار کرد: بهداشت و سلامت در جوامع انسانی و چه در حوزه دامداری و دامپروری که بخش عظیمی از اقتصاد استان و کشور را در بر می‌گیرد از جمله وظایف مهم دامپزشکان است.

وی با بیان اینکه دامپزشکی واژه قابل توجه و حرفه‌ مقدسی است، افزود: نقش بسیار مهمی که متخصصان این حوزه در ارتقاء بهداشت و سلامت جامعه ایفا می‌کنند قابل تقدیر و احترام است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان خطاب به دامپزشکان گفت: امنیت غذایی ارتباط مستقیمی با حرفه شما دارد لذا در این حوزه باید تمام دانش و تخصص خود را به کار بندید.

فیروزی با اشاره به اینکه بخش عمده اقتصاد استان کردستان بر مبنای کشاورزی و دامداری است، یادآور شد: ۳۰ درصد ارزش افزوده اقتصاد استان به حوزه دامپروری و کشاورزی مرتبط است بنابراین افزایش این ارزش افزوده بر عهده دامپزشکان و کادر خدمات‌رسانی این ارگان است.

وی تاکید کرد: توقع داریم گفتمان توسعه اقتصادی را با توجه به تخصص و حرفه‌ای بودن دامپزشکان استان در این حوزه بسط و گسترش دهیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: سازمان نظام دامپزشکی کشور و به تبع استان کردستان می‌تواند در توسعه اقتصاد استان نقش آفرینی کندچراکه کردستان به لحاظ ظرفیت‌های ویژه در این حوزه نیازمند گفت‌وگوی تخصصی برای بال‌فعل کردن پتانسیل های موجود است.

فیروزی در پایان ادامه داد: سازمان دامپزشکی علاوه بر حوزه تخصصی خود با متمرکز شدن به موضوع مورد نظر با اندیشه و دانش باید به توسعه اقتصادی استان کمک کند.