انتشار : 1398/07/19 بازدید : 241

گزارش برگزاری مراسم بزرگداشت روز ملی دامپزشکی در شیراز

به مناسبت هفته ملی دامپزشکی مراسم بزرگداشتی با حضور مسئولین ارشد کشوری و استانی در تالار سعدی مجتمع فرهنگیان شیراز برگزار شد.

به مناسبت هفته ملی دامپزشکی مراسم بزرگداشتی با حضور مسئولین ارشد کشوری و استانی در تالار سعدی مجتمع فرهنگیان شیراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی نظام دامپزشکی فارس در این مراسم که با سخنرانی مقامات استانی و کشوری همراه بود، حضور خانواده‌های محترم دامپزشکی واجرای برنامه های متنوع تواشیح، نماهنگ و موسیقی سنتی زنده به رونق این مراسم افزود.

در ابتدای مراسم دکتر احمدرضا تابع بردبار رئیس نظام دامپزشکی فارس ضمن خیرم مقدم به مسئولین و مدعوین برگزاری اینگونه مراسم ها را نشان اتحاد و انسجام بیش از پیش جامعه دامپزشکی در فارس دانست.

محمدمهدی قاسمی رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس نیز در ادامه مراسم گفت: تامین سلامت دام  تاثیر به سزایی در امنیت غذایی و رونق تولید داشته و اهمیت اقتصادی بالایی دارد چرا که جمع زیادی به واسطه شغل و پیشه خود به این صنعت وابسته هستند.

 دکتر محمدرضا صفری رئیس سازمان نظام دامپزشکی ج.ا.ا در این نشست با بیان اهمیت دامپزشکی در سلامت جامعه این امر مهم را جز لاینفک زندگی دانسته و بر وابستگی مستقیم سلامت دام بر سلامت انسان تاکید کرد.

در ادامه یدالله رحمانی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس، سید علاءالدین خادم نماینده مردم شریف شهرستان سپیدان و بیضا در مجلس شورای اسلامی و قاسم رضائیان زاده معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور نیز در حوزه دامپزشکی به ایراد سخنرانی پرداخت.

 در پایان مراسم نیز از ۱۷ نفر نمونه‌های بخش خصوصی (۱۴) و بخش دولتی (۳)تقدیر و به رسم ادب میزبانی تمام مدعوین به ضیافت شام پذیرایی شدند.

گفتنی است هفته ملی دامپزشکی (۱۳ الی ۱۹ مهرماه) در فارس با برنامه های پیاده روی خانواده بزرگ دامپزشکی، کنفرانس خبری، برگزاری مراسم گرامیداشت روز دامپزشکی در دانشکده دامپزشکی دانشگاه شیراز و دانشکده دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون، دیدار مسئولین دامپزشکی استان با استاندار فارس، سخنرانی رئیس نظام دامپزشکی استان در صحن علنی شورای کلانشهر شیراز، برگزاری مراسم باشکوه بزرگداشت روز ملی دامپزشکی (بیش از هزار نفر) و همایش دوچرخه سواری با رکاب زنی اعضاء نظام دامپزشکی برگزار شد.