انتشار : 1398/04/31 بازدید : 1432

نیروهای متخصص طرح‌های توسعه محور ارایه دهند

رئیس سازمان نظام دامپزشکی در سفری دو روزه به استان اردبیل با استاندار این استان ملاقات و گفت وگو کرد.

مهندس اکبر بهنامجو در دیدار با رییس سازمان نظام دامپزشکی کشور و اعضای نظام دامپزشکی استان اظهار کرد: استان اردبیل دارای ظرفیت‌های مختلف دام و دامپزشکی، گردشگری، کشاورزی، صنعت و خدمات است و نیروی متخصص می‌توانند در زمینه‌های مذکور طرح‌های بزرگ و توسعه محور ارایه دهند.

وی با بیان اینکه بیش از ۴ درصد‌ محصولات دامی و ۷/۸ عسل کشور در استان اردبیل تولید می شود  و باید این محصولات بصورت هدفمند و برنامه ریزی شده در سبد صادرات قرار گیرد، گفت:سازمان‌های نظام دامپزشکی و نظام مهندسی کشاورزی باید با شهامت و جسارت طرح‌ها و نظرات خود را ارائه دهند.

مهندس بهنامجو افزود: ورود افراد متخصص و ماهر در بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی و دامپزشکی می‌تواند به توسعه متوازن و همه جانبه استان منجر شود.، سازمان نظام دامپزشکی با اتکا به اعضای خود و با توجه به پتانسیل‌های موجود از ظرفیت‌های خود در راستای اصلاح نژاد دام سبک و سنگین و سرمایه‌گذاری در بخش‌های مربوط به دام و طیور و زنبور عسل بهره مند شود.

وی تصریح کرد: استان اردبیل در حوزه اصلاح نژاد دام پایلوت کشور است اما متاسفانه دامپروری‌های سنتی در روستاها و برخی دامداری‌های صنعتی از راندمان تولید پایینی برخوردار هستند و تلاش‌ها در راستای افزایش راندمان تولید باید افزایش یابد.

استاندار اردبیل در آخر بیان داشت: صندوق تعاون و رفاه سازمان نظام دامپزشکی برای توسعه گردشگری سلامت و اختصاصی در حوزه دامپزشکی در استان می‌تواند از ظرفیت‌های موجود استفاده کرده و سرمایه‌گذاری خوبی برای اعضای خود و درکل جامعه داشته باشد.

شایان ذکر است در این جلسه دکتر محمدرضا صفری، رییس سازمان نظام دامپزشکی، دکتر هادی زاده معلم مدیریت صندوق تعاون رفاه سازمان نظام دامپزشکی، دکتر انصاریفرد مدیر حوزه ریاست و دکتر تکلوی رییس سازمان نظام دامپزشکی استان اردبیل جهت همکاری در بخش‌های مختلف توسعه‌ای مربوطه اعلام آمادگی کردند.