پیام تبریک روز پزشک

انتشار : 1397/11/08 بازدید : 6264

دکتر صفری رئیس سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران در پیامی فرارسیدن اول شهریور روز پزشک را به رئیس و اعضای سازمان نظام پزشکی کشور تبریک گفت.

متن پیام تبریک روز پزشک ارسالی از سوی رئیس سازمان نظام دامپزشکی که برای وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی نیز ارسال شد، بدین شرح است:

بسمه تعالی

یامَن اِسمُهُ دَوا وَ ذِکرُهُ شَفاء

جناب آقای دکتر زالی

رئیس محترم سازمان نظام پزشکی کشور

سلام علیکم؛

احتراماً به نمایندگی از جامعه بزرگ و فرهیخته دامپزشکی در سراسر کشور فرا رسیدن یکم شهریورماه سالروز میلاد دانشمند بزرگ و طبیب نامدار ایرانی، شیخ الرئیس ابوعلی سینا که به شایستگی «روز پزشک» نامگذاری شده است را به جنابعالی و یکایک اعضای فرزانه و خدوم جامعه پزشکی ایران اسلامی صمیمانه تبریک و شادباش عرض می‌نمایم.

بی‌شک روز پزشک به معنای حقیقی کلمه روز بزرگ‌داشت علم مبتنی بر ایمان و معرفت و روز تکریم فرزندان فرهیخته و مستعد ملتی است که اراده کرده تا با اقتدا به پیشکسوتان نامدار خود، گذشته افتخارآفرین علمی‌ِشان را احیاء و جایگاه شایسته خویش را در این عرصه گسترده به اثبات برسانند.

و اکنون که در این مقطع حساس و پیرو ابلاغ مقام معظم رهبری، سلامت کشور به‌ عنوان سند بالادستی نظام مطرح شده است، یکپارچگی و وحدت تمامی دست‌اندرکاران حوزه سلامت و بهداشت عمومی جامعه برای تحقق سلامت فراگیر و پایداری و استمرار آن در جامعه بیش از پیش لازم و ضروری به نظر می‌رسد.

از این رو سازمان نظام دامپزشکی در راستای نیل به اهداف مطروحه و در راستای شعار «جهان واحد؛ سلامت واحد» آمادگی هرگونه همکاری و تعامل همه جانبه را با جنابعالی و اعضای محترم سازمان نظام پزشکی اعلام می ‌دارد.

دکتر محمدرضا صفری

رئیس سازمان